EVENT GIRLS BOYS
200 Medley Relay       Lake Central

Jourie Wilson, Michaela Spears

Paige Bakker, Hanna Spoolstra

Chesterton

Alejandro Kincaid, Andrew Alders

Connor Casbon, Lucas Piunti

200 Freestyle Chesterton

Maisyn Klimczak

 

Chesterton

Jordan Killosky

 

200 Individual Medley Chesterton

Veronika Ozimek

Chesterton

Lucas Piunti

50 Freestyle Crown Point

Jordan Artim

Valparaiso

Zach Juhl

Diving Lake  Central

Shelby Noonan

Valparaiso

Jack Schwartz

100 Butterfly Chesterton

Olivia Kroeger

Chesterton

Connor Casbon

100 Freestyle Lake Central

Paige Bakker

Chesterton

Andrew Alders

500 Freestyle Chesterton

Maisyn Klimczak

Chesterton

Jordan Killosky

200 Freestyle Relay Chesterton

Sierra Jones, Sophia Gill

Abi Raines, Lauren Unruh

 

                           Chesterton

Carter Casbon, Gabriel Eschbach

Gabe Kroeger, Andrew Alders

 

100 Backstroke Lake Central

Jourie Wilson

Chesterton

Alejandro Kincaid

100 Breaststroke Crown Point

Jordan Artim

Chesterton

Andrew Alders

400 Freestyle Relay Chesterton

Lauren Unruh, Jordan Alders

Maisyn Klimczak, Veronika Ozimek

Chesterton

Gabriel Eschbach, Gabe Kroeger

Alejandro Kincaid, Lucas Piunti

 
Additional DAC All Conference Team Selection based on State Medalist Finish
Girls Boys
 

200 Medley Relay Chesterton (7th )

Mady Elliott, Alana Jardenil, Olivia Kroeger,

Veronika Ozimek

 

 

50 Freestyle

 Jordan Artim, Crown Point (4th)

Paige Bakker, Lake Central (5th)

 

200 Medley Relay Chesterton (4th)

Alejandro Kincaid, Andrew Alders

Connor Casbon, Lucas Piunti

 

200 IM Lucas Piunti Chesterton (5th)

 

100 Freestyle Paige Bakker, Lake Central 8th) Diving Jack Schwartz, Valparaiso (2nd)
500 Freestyle Maisyn Klimczak Chesterton (5th)  

100 Freestyle Jordan Killosky, Chesterton (5th)

 

 

 

100 Breaststroke

Alana Jardenil Chesterton (7th)

Jordan Artim Crown Point (8th)

 

200 Freestyle Relay Chesterton(7th)

Andrew Alders, Gabriel Kroeger

Carter Casbon, Gabriel Eschbach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100 Backstroke Alejandro Kincaid, Chesterton (6th)

 

 

100 Breaststroke Andrew Alders, Chesterton (1st)

 

 

Most Valuable Athlete

Jordan Artim, Crown Point

 

Most Valuable Athlete

Andrew Alders, Chesterton

Final Conference Standings

Girls                                                                                                      Boys

1st            Chesterton                                                                            1st            Chesterton

2nd           Lake Central                                                                        2nd           Crown Point

3rd            Crown Point                                                                          3rd           Lake Central

4th            Valparaiso                                                                            4th            Valparaiso

5th            LaPorte                                                                                  5th            Michigan City

6th            Portage                                                                                  6th            LaPorte

7th            Michigan City                                                                      7th            Merrillville

8th            Merrillville                                                                             8th            Portage