2019 Class 6A AP ALL-STATE

OFFENSE

  • QB – Donaven McCulley, 6-5, 195, Jr., Lawrence North
  • RB – Alijawon Hassel, 5-7, 175, Sr., Ben Davis
  • RB – Donny Marcus, 6-0, 190, Sr., Brownsburg
  • WR – Preston Terrell, 6-4, 200, Jr., Brownsburg
  • WR – Richard Hamilton, 6-2, 172, Sr., North Central
  • TE – Mitchell Collier, 6-2, 220, Sr., Columbus North
  • OL – Blake Fisher, 6-6, 340, Jr., Avon
  • OL – Ethan Crowe, 6-5, 305, Sr., Center Grove
  • OL – Martes Lewis, 6-7, 330, Sr., Merrillville
  • OL – Randy Holtz, 6-7, 345, Sr., Fort Wayne Snider
  • OL – Gus Hartwig, 6-5, 305, Sr., Zionsville
  • K – Harrison Mevis, 6-1, 225, Sr., Warsaw

ALL-PURPOSE – Jeremiah Howard, 5-11, 175, Sr., Merrillville

DEFENSE

  • DL – Cole Brevard, 6-3, 300, Sr., Carmel
  • DL – Nathaniel James, 6-1, 250, Sr., Avon
  • DL – Caden Curry, 6-5, 225, So., Center Grove
  • DL – Marquies Cross, 6-2, 235, Sr., Warren Central
  • LB – Ty Wise, 6-2, 220, Sr., Carmel
  • LB – Geoffrey Brown, 6-2, 220, Sr., Fishers
  • LB – Daveren Rayner, 6-3, 190, Sr., Lawrence Central
  • LB – Camden Rogers, 6-1, 205, Sr., Homestead
  • DB – Daylan Carnell, 6-3, 195, Jr., Ben Davis
  • DB – Randy Wells, 5-11, 190, Sr., Warren Central
  • DB – Garrett Sharp, 6-1, 200, Sr., Carmel
  • P – Trevor Horton, 6-2, 180, Sr., Fort Wayne Carroll

HONORABLE MENTION

QB – Trent Gipson, Ben Davis; Henry Hesson, Avon; Andrew Hobson, Hamilton Southeastern; Ryan Lezon, Southport; Cole Gilley, Columbus East; Luke Goode, Homestead; Maximus Grimes, Lafayette Jeff; Ben Easters, Brownsburg.

RB – Dylan Downing, Carmel; Bishr Jones, Lawrence North; Marquis Munoz, Lafayette Jeff; Colin Price, Zionsville; Aiden Warren, Perry Meridian; Daniel Weems, Center Grove.

WR – DeAndre Rhodes, Hamilton Southeastern; Bishop Johnson, Lafayette Jeff; David O’Toole, Crown Point; Dalton Back, Columbus East; Alonzo Derrick, Fort Wayne Snider; Omar Cooper, Lawrence North; Mason Piening, Westfield; Brevin Jefferson, Southport; Layton Mitchell, Fort Wayne Carroll; Jake Warren, Chesterton.

TE – Griffin Little, Homestead; Mikal Clarke, Warren Central.

OL – Thor Kracht, Carmel; Tyler Graff, Penn; Andrew Zulu, Ben Davis; Luke Piper, Center Grove; Ethan Dye, Fishers; Cameron Knight, Noblesville; Aidan Parker, Westfield; Jared Almeida, Indianapolis North Central; Griffin Reed, Warsaw; Pete Nygra, Brownsburg; Justin Pickett, Carmel; Bronson Kooy, Westfield; Jonah VanDer Kamp, Fishers; J.J. Montgomery, Columbus North.

K – Chris Freeman, Zionsville; Austin Watson, Center Grove.

DL – Ryan Williams, Penn; Khris Walton, Merrillville; Evan Lantz, Hamilton Southeastern; Malik Temple, Ben Davis; Dane Middlebrook, Brownsburg; Gianini Belizaire, Fort Wayne Snider; Larry Harris, Lawrence North; Kyran Montgomery, Indianapolis Pike; Austin Booker, Center Grove; Kayden Sowders, Lafayette Jeff; Kenneth Grant, Merrillville.

LB – Dominic Padjen, Carmel; Eli Patchett, Westfield; Nate Talhelm, Franklin Central; D’Marco Cross, Lafayette Jeff; Brevon Gude, Avon; Grant Russell, Indianapolis North Central; Cade Shupperd, Brownsburg; Landon Robbins, Columbus North; Jalen Monrrow, Lafayette Jeff; Micah Green, Indianapolis North Central; Luke Palmer, Homestead; Joshua Jones, Tech.

DB – Isaiah Higgins, Brownsburg; Ben Slatcoff, Chesterton; Jaylen Dobson, Ben Davis; Collin Shelton, Fishers; Jake Archbold, Homestead; Aidan Ewers, Franklin Central; Theran Johnson, Jr., Indianapolis North Central; Micah Hauser, Westfield; Dajon Hare, Lawrence Central.